GÜNCEL DUYURULARIMIZ ; Online Eokul Eğitim Platformu Yayınlandı İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (01.12.2020) // Yönetmeliğe uygun, dinamik mesafeli satış sözleşme modülümüz hizmetinizde. (20.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (20.08.2020) // Uluslararası Çok Fonksiyonlu Kargo Modülü Hizmetinizde. (06.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (23.09.2020) //

6) SİSTEM AYARLARI ve Satışlar&Pazarlama&Araçlar&Rapolama

Gönderen ERHAN 22/08/2018 0 Yorumlar E-Ticaret Yönetim Eğitimleri,

SİSTEM-Mağazalar (Site genel ayarlarının yapılması); Bu alan önemlidir. Site admin paneline giriş yaptıktan sonra sistem mağazalar bölümüne giriş yapınız. Buradan genel, mağaza, yerel, seçenek şeklinde ki devam eden sekmeleri tek tek düzenleyip kayıt etmeliyiz. E-Posta sekmesi ile genel sekmede yer alan mail adreslerinin aynı olması önemlidir, aksi halde otomatik mail sistemleri çalışmayabilir.

Ftp,Sunucu, E-Posta ayarlarına gerekmedikçe değiştirmeyiniz. Sadece sunucu sekmesin de yer alan bakım moduna alıp siteyi kapatabilirsiniz.

SATIŞLAR BÖLÜMÜ; Bu alandan şiparişler, iadeler, müşterileri görmenizi sağlar ve hediye çeki oluşturma yapabilirsiniz, fakat şimdilik bu alanı geçebilirsiniz. İleride daha aktif olacaktır.

PAZARLAMA BÖLMÜ; Pazarlama yöntemleri, kupon oluşturma, ortaklık sistemleri ve toplu mail gönderme işlemlerini de bu alandan yapabilirsiniz. Şimdilik bu alanı geçebilirsiniz. İleride daha aktif olacaktır.

ARAÇLAR BÖLÜMÜ ; Bu alanda yükleme yapıp müşterilerinizin indirmesini istediğiniz dosyalar oluşturabilirsiniz ayrıca yaptığınız değişiklikleri yedeklemek için sql indirip yükleyebilirsiniz.(Bu işlem için teknik destek alınız hatalı işlem panelinizi etkileyebilir.)

RAPORLAR BÖLÜMÜ ; Müşterileri, siteye giriş yapanları, ürünlerinizin izlemelerinizi, satışlarınızı vb. birçok raporlamaları incelemenizi sağlayan bölümdür.

Etiketler: Sistem Ayarları

Yorum Yaz