GÜNCEL DUYURULARIMIZ ; Online Eokul Eğitim Platformu Yayınlandı İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (01.12.2020) // Yönetmeliğe uygun, dinamik mesafeli satış sözleşme modülümüz hizmetinizde. (20.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (20.08.2020) // Uluslararası Çok Fonksiyonlu Kargo Modülü Hizmetinizde. (06.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (23.09.2020) //

SSL ve Sabit IP

Gönderen ERHAN 24/03/2018 0 Yorumlar Genel Tüm Yazılar,

E-Ticaret Siteleri İçin SSL ve Sabit IP

E-ticaret sitelerinde ödeme yöntemi olarak kredi kartı kullanacaksanız kredi kartını aldığınız BDDK dan kayıtlı sanal pos’u veren kurum sizden SSL sertifikası isteyecektir. Bu durumda SSL sertifikasının sitenize kurulabilmesi için mutlaka hostinginizin sabit ip olması gerekmektedir. Hostinginiz den SSL sertifikanızı alacaksanız SSL sertifikasını da oradan aldığınız taktirde tüm kurulum işlemleri hostinginiz tarafından yapılır. Fakat farklı bir firmadan SLL sertifikasını alırsanız o zaman kurulumunu sizin yapmanız gerekmektedir.

SSL sertifikası verileri korumaktadır ve Google SSL sertifikası olan siteleri güvenli gördüğü için için daha çok sevecektir. Bu sebepten artık sadece e-ticaret siteleri değil tüm sitelere SSL sertifikaları kurulmaktadır.

Etiketler: SSL ve Sabit IP

Yorum Yaz