GÜNCEL DUYURULARIMIZ ; Online Eokul Eğitim Platformu Yayınlandı İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (01.12.2020) // Yönetmeliğe uygun, dinamik mesafeli satış sözleşme modülümüz hizmetinizde. (20.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (20.08.2020) // Uluslararası Çok Fonksiyonlu Kargo Modülü Hizmetinizde. (06.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (23.09.2020) //

Ücretsiz Web Siteleri

24/03/2018 0 Yorumlar Genel Tüm Yazılar,

Bir web sitesi üç ana unsurdan oluşmaktadır. Bunlar sırası ile domain yani alan adınız, sitemi.com gibi. Diğeri hostinginiz yani dosyalarınızın bulunacağı yer ve bir diğeri ise script yani web sitenizin dosyalarıdır. Bunun dışında örneğin e-ticaret sitesi yaptırıyorsanız sertifika ve sabit ip ile kredi kartı ve benzeri modüllerde gerekecektir.

Ücretsiz web sitelerinde bu üç unsurun üçünü de size bedava sunmamaktadırlar. Yani ; hosting ücretsiz sunulur ise alan adı almanız gerekecek, alan adı ücretsiz sunulur ise ki bu durumda alan adınız bir subdomain olacaktır. Yani sitenizinadı.morsis.net gibi. Ya da her ikisini de ücretsiz sunanlar ise sitenizin sağında solunda vb. yerlerinde reklamlar çıkaracaklardır. Site dosyaları ise zaten iki durumda da bedava olarak otomatik önünüze sunulur.

Google optimizasyonu, Google da üst sırlarda çıkmanın yollarının arandığı günümüzde bu tür ücretsiz sitelerin optimizasyonu oldukça güçtür. Ayrıca müşterilerinize yada ziyaretçilerinize de hoş bir sunum olmayacaktır. İçerik vb. çalışmalara çok emek vereceksiniz, kendinize ait bir domin-hosting-script üçlüsü ile ziyaret edilebilir bir siteyi önermekteyiz. Nitekim bu tür ücretsiz siteler bir süre sonra kapanarak yada reklam atarak emeğinizin boşa gitmesine sebep olabilirler.

Hosting bir arsa, domain ise o arsanın adresi, site dosyaları ise o arsaya yapılan bina, içerik yönetimi ise sizin o binanın içini dayayıp döşemeniz olarak örneklememiz çok ta yanlış olmaz. Bu durumda düşünün size sunulan ücretsiz arsa ne denli büyük ve zemini nasıl ? Arsa adresi domain gerçek mi yoksa sub domain mi? Yada 1 yıllığına ücretsiz 2. Yıl fiyatı ne kadar? Binayı hiç sormuyorum, nasıl yapıldı ? Sonuç hepsini aldınız içeriği düzenliyeceksiniz fakat aldığınız eşyalar odalara olmuyor. Hepsi oldu diyelim evineze gelen ziyaretçilerin önüne sürekli anlamsız tabelalar ile reklam yapılıyor ! Durumu iyi değerlendirmek gerekiyor.

Etiketler: Ücretsiz Siteler

Yorum Yaz