GÜNCEL DUYURULARIMIZ ; Online Eokul Eğitim Platformu Yayınlandı İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (01.12.2020) // Yönetmeliğe uygun, dinamik mesafeli satış sözleşme modülümüz hizmetinizde. (20.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (20.08.2020) // Uluslararası Çok Fonksiyonlu Kargo Modülü Hizmetinizde. (06.08.2020) // İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (23.09.2020) //

Yandex Mail ve Hostingler

Gönderen Özcan 17/06/2020 0 Yorumlar Genel Tüm Yazılar,

Hosting ; web site yazılımınızı barındırdığınız bir alandır. Kısaca yer sağlayıcı olarak tanımlanabilir. Sürekli geliştirdiğimiz yazılımların güvenliği ve size sağladığımız garantinin ayrıca sürekli bakım hizmetimizin devamlılığı amacı ile Site Timi Web Ajans olarak sizlere hosting bedelleri karşılığında yer sağlamaktayız. Yazılımlarımıza admin panellerinizden kolaylıkla ulaşabilir, her türlü müdahaleyi yapabilirsiniz.

Yer sağlayıcı ücretleri bir çok teknik gerekliliklere bağlı olarak değişmektedir. Örnek verecek olursak ; bir bilgisayar alırken oyun oynamak amacı ile alıyorsanız ekran kartı önem kazanır. Buna benzer onlarca teknik gereklilik ile hosting bedelleri değişir. Kullanacağımız yazılıma göre sizlere tanımladığımız alanın ücreti değişebilir. Yıllık 12 dolardan, 600 dolara kadar değişir. Bu sebep ile piyasada ucuz hizmet sunan ama hiçbir işe yaramayan hosting bedelleri boşa harcanacak paradır. İşin üzücü tarafı geri gelmeyen harcanacak vakittir.

Diğer bir husus ise yasaklanmış yada bir süre sonra yasaklanan IP ile maillerde yaşanan sorunlar. Her hostingin bir IP adresi vardır ve IP ler başka hostingler tarafından da kullanılmaktadır ya da daha önce kullanılmış olabilir. Bu IP ile bazı sitelerden spam mailler atıldıysa yada atılıyor ise anlık olarak örneğin Hotmail tarafından yasak yenebilir ve Hotmail adresi olan mail adreslerine mail atmanız engellenebilir. Bu bir döngü şeklinde yaşanabilir yada bir dönem yaşanıp sorun giderilebilir. Ama ne yapılırsa yapılsın yüzde yüz etkili diyemeyiz.

Peki bu tür sorunlar yaşayanlar ne yapabilir ?

En etkili çözüm yer sağlayıcınızdan mx maillerinizi yandexe taşımasını isteyin. Şuanda Google un ücretli verdiği bu hizmet Yandex te ücretsiz olarak verilmektedir. Mx taşıma işlemini yaptırdıktan sonra ücretsiz olarak Yandex kurumsal mailleri artık kendi domain uzantılarınız ile kullanabilirsiniz.

 

PEKİ TELEFONUNUZA YANDEX MAİLİNİZİ NASIL EKLEYECEKSİNİZ ?

SONRA

SONRA

SONRA

PEKİ OUTLOOK HESABINIZA YANDEX MAİLİNİZİ NASIL EKLEYECEKSİNİZ ?

 

Yeni sürümlerde artık kullanıcı adı ve şifre  ile giriş yapılmaktadır. Eski sürünler için ilave olarak sunucuları yukarıdaki şekilde girebilirsiniz.

              

 

 

Yukarıdaki resimlerde de görüldüğü şekilde yandexe taşınmış mail hesabınızı rahatlıkla outlook uygulamanıza ekleyebilirsiniz.

 

 

Yorum Yaz