Yükleniyor...

Domain Tescil

Anasayfa Domain Tescil

Hayalinizdeki Alan Adını Hemen Bulun!
.com/18$ (589,50)

.com.tr/10$ (327,50)

.net/20$ (655,00)

.net.tr/10$ (327,50)

Uzantı Süre Yeni Kayıt Yenileme Transfer

.com

1 YIL 589,50₺ 589,50₺ 589,50₺

.com.tr

1 YIL 327,50₺ 327,50₺ 327,50₺

.net

1 YIL 655,00₺ 655,00₺ 655,00₺

.net.tr

1 YIL 327,50₺ 327,50₺ 327,50₺

.org.tr

1 YIL 327,50₺ 327,50₺ 327,50₺
" No items could be found matching the criteria "

*Domain işlemleri, uluslararası düzeyde organize olmuş İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) tarafından belirlenen prosedürler çerçevesinde yürütülmektedir. Bu prosedürler ilgili otorite tarafından belirlenmiş, dünya çapında geçerliliği olan, değiştirilemeyen kurallardır ve tüm domain uzantıları için bağlayıcılık arz etmektedirler.

*Domainler, kayıt sürelerinin bitimini takiben tüm yönetim haklarını kaybederler. Kayıt süresi dolan domainler üzerinde kontak bilgisi düzenleme, dns değişikliği gibi domainler için çok önemli olan hiçbir moderasyon YÜRÜTÜLEMEZ. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için en ideal olan domaini süre bitiminden önce uzatmaktır. Domainlerin hak sahipliğinin tamamen kaybolması ise 80 günlük sürecin sonunda gerçekleşmektedir.

*Kayıt süresi dolan ve ilgili prosedürler çerçevesinde geri alma işlemi başlatılmamış bir domain üzerindeki sahipliğin kaybolması ve ilgili domainin boşa düşmesi durumunda domain, uzantı politikasına uygun olarak herhangi bir kullanıcı tarafından yeniden kaydettirilebilir.

*Domain Prosedürleri
Active Status (Aktif): Domain kayıtlıdır ve herhangi bir düşme aşamasına girmemiştir. Bu sürecin herhangi bir anında domain sahibi, domainin süresini normal fiyatlandırma üzerinden uzatabilir.
On-Hold Status (Beklemede) Bu sürece girmiş domainlerin whois sorgusu sonucunda görüntülenebilen status ekranında "registrar-hold" ibaresi yer alır. Domainler, kayıt sürelerinin dolması ile birlikte ilk olarak on-hold durumuna geçer. Süresi dolan yani on-hold durumuna geçen domainler için ilk 45 gün içinde mevcut fiyata ilave olarak on-hold ilave ücreti 15$’dır. On-hold durumu toplam da 45 gün sürmektedir. (On-hold statüsü tüm uzantıları kapsamaz.)
Redemption Period (Kurtarmak için son şans) Bu periyot, on-hold durumunun sona ermesi ile beraber domain sahibine, domaini uzatması için son şans tanımak adına ICANN tarafından oluşturulmuş periyottur. Bu dönemde domain sahibi, domaini uzatmak için “restore + renew” ücretlendirmesine tabidir. Bu maliyet, müşteriye 100$ olarak yansıtılmaktadır. Bu periyot toplamda 30 gün sürmektedir.
Pending Delete (Silinmeyi bekliyor) Redemption döneminden sonra başlayan 5 günlük periyottur. Bu dönemde domain sahibinin domaini geri alma hakkı yoktur. Süreç sonunda domain tamamen silinir ve yeni kayıt için uygun hale gelir.
Yukarıdaki süreçlerde de belirtildiği üzere bir domain, kaydı yenilenmediği takdirde 80 gün içerisinde yeniden kaydedilebilir konuma geçer. *Domain uzantısına göre boşa düşme süresi, yenileme ve restore ücretleri değişiklik göstermektedir. Süreçler hakkında daha detaylı bilgi almak için, http://www.icann.org/en/registrars/eddp.htm adresini inceleyebilirsiniz.

Uyarı ve Hatırlatmalar
Site Timi Web Ajans, domain sürenizin dolmasına yakın, sisteme kayıtlı mail adresinize uyarı mesajı gönderir ve domain süresinin dolmak üzere olduğunu ve yenileme yapmanız gerektiğini hatırlatır. Yenileme işleminizi site timi hesabınızdaki domainlerim sekmesinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede Site Timi sistemi domainlerinizi takip edebilmenize ve uzatma işlemi yapabilmenize olanak tanır. Her ne koşulda olursa olsun süresi geçirilen domainlerle ilgili firmamız gerekli alt yapıyı oluşturduğundan, domain süresi uzatmama ya da kaçırma gibi hususlarda sorumluluk kabul etmemektedir. Süresi biten alan adlarının geri alımı hakkındaki politikalar için RNAP ziyaret edin. Müşterilerimize önerilerimiz; Site Timi Web Ajans olarak domain kullanıcılarına tavsiyemiz, domainleriniz tescil edilirken kayıt sürelerini geniş tutmaları ve herhangi bir sıkıntı yaşamamaları adına uzatma işlemini bekletmeden, zamanında gerçekleştirmeleridir